Polecane książki kryminalne

Stos książek

Co robić, gdy jesienno-zimowe wieczory się dłużą, a telewizor nie jest najlepszym kompanem? Najlepiej sięgnąć po książkę. Ale nie pierwszą lepszą, tylko taką, która wciągnie Cię od pierwszych stron. Dlatego sprawdź polecane przez nas książki kryminalne.

Katarzyna Bonda – Sprawa Niny Frank

Na początku mamy coś z polskiego podwórka, czyli książkę autorki bestsellerowych kryminałów, Katarzyny Bondy. Sprawa Niny Frank to pierwszy tom powieści o profilerze policyjnym, Hubercie Meyer. Ma on do rozwikłania niełatwą zagadkę dotyczącą śmierci znanej i kontrowersyjnej aktorki.

Na zachętę dodamy jeszcze, że kolejne części, czyli Tylko martwi nie kłamią oraz Florystka, zapewnią Ci rozrywkę na kolejne wieczory. Nie masz dość historii z profilowaniem w tle? W takim razie zaraz po serii o Hubercie Meyerze przejdź do powieści poświęconych Saszy Załuskiej, a tych jest aż cztery. Chociaż uprzedzamy, jest w nich więcej agresji, brutalności. Nie jest to więc pozycja dla każdego.

Remigiusz Mróz – Kasacja. Joanna Chyłka

Jesień zapowiada się emocjonująco, ponieważ przychodzimy z kolejną propozycją serii kryminałów, tym razem o prawniczce, Joannie Chyłce. Pierwszy tom popularnych powieści Remigiusza Mroza (prywatnie partnera Katarzyny Bondy), nosi tytuł Kasacja. Główna bohaterka będzie musiała rozwiązać sprawę syna biznesmena, który został oskarżony o zabicie dwóch osób. Czy jej się uda? To już tylko Ty możesz sprawdzić.

A gdy już to zrobisz, w kolejce będą czekać kolejne sprawy do rozwiązania, opisane w tomach: Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja, Oskarżenie, Testament i Kontratyp.

Michaelides Alex – Pacjentka

Jeśli chcesz trochę odetchnąć, to polecamy thriller psychologiczny, który jest jednym z najbardziej oczekiwanych w 2019 roku – to Pacjentka Michaelidesa Alexa.

Tym razem głównym bohaterem jest nie prawnik czy policjant, lecz psychoterapeuta, który chce dowiedzieć się, dlaczego znana malarka pewnego wieczoru… zabija swojego męża, po czym milknie.

Warto wiedzieć, że autor Pacjentki studiował psychoterapię, pracował także jako opiekun na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży. To sprawia, że jego pierwsza powieść jest realistyczna i w pełni oddaje klimat.

Harlan Coben – Bez skrupułów

Harlana Cobena chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. To amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych znanych na całym świecie. Jego książki charakteryzują się szybką, wartką akcją, ciętym językiem i barwnymi postaciami.

I choć pisarz ten ma na swoim koncie już kilkadziesiąt powieści, my zachęcamy, aby rozpocząć od Bez skrupułów. Jest to książka początkująca serię o agencie sportowym, Myronie Bolitarze, który słynie ze skłonności do wikłania się w trudne sprawy. A gdy dojdziesz do ostatniej części, W domu, sprawdź jeszcze trylogię o jego bratanku – Mickey-u.

Jeffery Deaver – Kolekcjoner kości

Nasze zestawienie powieści kryminalnych kończymy kolejną serią, tym razem pisarza, który specjalizuje się w thrillerach. Kolekcjoner kości to pierwsze część serii o zgranym duecie – policjantce, Amelii Sachs oraz Lincolnie Rhyme – sparaliżowanym kryminalistyku, który na odległość, przy pomocy swojej partnerki, rozwiązuje trudne śledztwa.

Co ciekawe, postacie te pojawiają się także w powieści Zegarmistrz, która jest pierwszym tomem o sprawach prowadzonych przez Kathryn Dance, agentce Kalifornijskiego Biura Śledczego. I jak się domyślasz, te thrillery również polecamy…

Leave a Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *