Jak być szczęśliwym po 50?

Nigdy nie jest zbyt późno na zmiany, na realizację ambitnych planów, skrywanych marzeń. Pięćdziesiąte urodziny to doskonała okazja do tego, by w końcu pomyśleć o sobie, inwestować środki i energię w swój komfort życia. Jak być szczęśliwym po 50?

Życie po 50 – gdzie szukać szczęścia?

Choć dla wielu stwierdzenie, że życie zaczyna się po… brzmi jak wyświechtany slogan, to okrągła rocznica pięćdziesiątych urodzin najczęściej skłania do refleksji, które czasem prowadzą do wielu ważnych zmian.

Pięćdziesiątka to czas kiedy wielu z nas zaczyna odczuwać nieubłagany upływ czasu, obawiać się przyszłości, samotności, nudy i bierności. Dlatego szósta dekada życia to idealny moment, w którym warto z pogodą ducha zaakceptować problemy związane z wiekiem i postarać się na nowo odnaleźć w życiu.

Szukając szczęścia po pięćdziesiątce, dobrze zacząć od codziennej troski o zdrowie, zmiany niekorzystnych nawyków żywieniowych, regularnej aktywności fizycznej. Dojrzały wiek to czas na więcej śmiechu, większą niż dotychczas otwartość na nowe wyzwania i poszerzanie zainteresowań.

Jak zacząć od nowa po 50?

Okrągłe urodziny zawsze wiążą się z podsumowaniem i planem na przyszłość. Pięćdziesiąt świeczek na urodzinowym torcie zmusza często do osobistego remanentu, podczas którego trzeba uświadomić sobie, że czeka nas jeszcze wiele kolejnych lat pełnych pasji.

Praca w tej samej branży przez całe życie wcale nie musi wiązać się z sukcesem i uczuciem spełnienia. Jeżeli dotychczasowa nuży, coraz trudniej wstać o poranku z łóżka, trzeba zmienić źródło zarobkowania, na takie które da nam na nowo poczucie satysfakcji.

szczęście po 50

Nowe wyzwania, pasje i zainteresowania sprawiają, że życie nabiera intensywnych kolorów. Przekraczając magiczny próg pięćdziesięciu lat, nie wolno zapominać o wyznaczaniu nowych celów w życiu, jednak łatwo pomyśleć, a trudnej wprowadzić w życie. Tutaj idealnie sprawdza się metoda małych kroczków, dlatego warto każdego dania sporządzać listę zadań na następny, co daje poczucie kontroli na upływającym czasem.

Dobrze znaleźć coś na co się czeka, docenić zwyczajne czynności jak spacer, wycieczka rowerowa, randka, czy wyjście do kina lub teatru. Szczęście po pięćdziesiątce to czas, w którym wiemy już, że trzeba kolekcjonować wspomnienia, a nie przedmioty.

Szczęście po 50 a uniwersytet trzeciego wieku

Dla wielu seniorów szczęście po pięćdziesiątce oznacza nowe szanse na poszerzanie horyzontów, zdobywanie kwalifikacji. Uniwersytet trzeciego wieku to okazja do pogłębiania wiedzy, kolejnych umiejętności i nowych przyjaźni. Studenci 50+ w takiej formie spędzania wolnego czasu cenią sobie możliwość samorozwoju, zdobywania wykształcenia, poprawy kondycji psychicznej i fizycznej.

Zajęcia artystyczne, komputerowe, sportowe, muzyczne, czy nauka języków obcych to często sposób na wypełnienie pustki w życiu, możliwość odkrycia nowych pasji i okazja do nadrobienia zaległości. Wysiłek umysłowy, aktywność fizyczna i pielęgnowanie znajomości to recepta na długie i szczęśliwe życie po pięćdziesiątce.

1 Komentarzy

  1. Patrząc po sobie i znajomych, właśnie po 50. najprościej jest być szczęśliwym. Człowiek odzyskuje swoje życie. Teraz jest tyle atrakcji dla dojrzałych osób i seniorów. Nie trzeba siedzieć w domu.

Leave a Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *