Czy kontrakty CFD są opłacalne?

banknoty

Inwestowanie swoich oszczędności w różnego rodzaju akcje ma dość długą tradycję. Niegdyś działanie takie wymagało specjalistycznych umiejętności — dziś może tego dokonać praktycznie każdy! Wystarczy bowiem dysponować niewielkim nawet depozytem, by spróbować swoich sił w inwestowaniu. Szczególnie interesującym rozwiązaniem jest handel kontraktami CFD, które może przynieść naprawdę duże korzyści!

Handel kontraktami CFD

CFD to skrót, oznaczający w wolnym tłumaczeniu kontrakt na różnicę cenową. Cały proces polega na tym, że inwestor decyduje się zawiązać umowę z drugą stroną — czyli brokerem Forex. Oba podmioty zobowiązują się wówczas do rzetelnego rozliczenia kwoty powstałej między pozycją otwarcia wybranych aktywów a ceną ich zakończenia. Korzyść oparta jest zatem o ruch stawki posiadanych aktywów i dotyczy różnicy powstałej w dzień zakupu oraz zamknięciu sprzedaży. Tego typu działanie jest o tyle korzystne, że poszczególni inwestorzy mogą zyskać nie tylko wtedy, gdy stawka aktywów wzrośnie, ale również gdy będzie ona po prostu mniejsza. Handlowanie tego typu kontraktami nie jest wcale skomplikowane, o czym każdy zainteresowany może przeczytać tutaj.

Jak zacząć inwestowanie?

Idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z inwestycjami, jest korzystanie z platformy stworzonej przez Saxo Bank. Umożliwia ona między innymi handlowanie kontraktami CFD — przeczytaj o tym tutaj! Platforma ta proponuje swoim klientom wiele ciekawych narzędzi, za pomocą których inwestowanie będzie banalnie wręcz proste. Jej użytkownicy mają dostęp do prawie dziesięciu tysięcy kontraktów CFD, zatem zdecydowanie jest w czym wybierać! Każdy inwestor może również korzystać wielokrotnie ze zintegrowanych sygnałów transakcyjnych, jak również aktualności rynkowych. Tak istotne informacje z pewnością będą istotne podczas inwestowania i przyczynią się do podejmowania jedynie korzystnych decyzji.

Warto również dodać, że Saxo Bank oferuje swoim klientom aż trzy poziomy prowizji, które zależą od rodzaju posiadanego rachunku. Istnieje także możliwość zlecenia kierowania swoimi aktywami profesjonalnemu brokerowi, którego doświadczenie na pewno będzie bardzo pomocne podczas inwestowania. Współpraca z opisywaną platformą niesie ze sobą wiele korzyści, o czym przekonało się już wielu klientów z całego świata! Warto również dodać, że początkujący inwestorzy mogą skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego na tej platformie, by osobiście przekonać się o jej wszystkich zaletach!

1 Komentarzy

  1. Hmmm nie wiedziałam, że coś takiego jest. Będę musiała o tym porozmawiać z doradcą, bo choć jakieś ziarnko zostało zasiane, to jednak niewiele z tego rozumiem. Chciałabym jednak zrobić wszystko, żeby móc inwestować z jak największym zyskiem.

Leave a Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *